Hakkımızda

Firma ismimizin temelini oluşturan mantıkla soğutmanın iyileştirilmesi için çözümler sunuyoruz. 1998 yılından beri saha tecrübesi ile edinilen bilgiler, modern soğutma teknolojilerinin takibiyle gelişen mühendislik bilgisi ile harmanlanarak sorunsuz soğutma ünitelerine dönüşmektedir. Tüm soğutma ünite bileşenleri kendini ıspatlamış ve uzun saha testlerini geçirmiş markalardan oluşmaktadır. Gelişen soğutma teknolojilerindeki yeni çözümlerden CO2 soğutma sistemleri, propanlı soğutma sistemlerindeki dizayn, üretim ve devreye almadaki tecrübesi ile Türkiye’deki sayılı çözüm ortaklarındandır.  

R&D

Soğutmanın her insanın günlük yaşamına taze gıda sağlamasında, gıda israfının önlenmesinde, endüstrinin gelişmesinde önemli rol oynadığına inanıyoruz. Doğal çevreye saygılı, modern teknolojinin gelişimine, enerji tasarrufuna dayalı teknik çözümler sunuyoruz. Projenizin gelişimini desteklemek için genç ve çok deneyimli soğutma mühendislerimizle tanışın.

Fabrika

İstanbul ve Yalova lokasyonunda toplam 1.500 m2 üretim alanımız olup, fabrika altyapılarımız yılda 5.000 adet üzeri cihaz üretim kapasitesi sağlamaktadır. Tedarik zincirinin ve malzeme akışının iyi organizasyonu sayesinde, müşterilerin ihtiyaçlarına hızla cevap verebiliyor ve üretim planını etkin bir şekilde yapıyoruz. En önemli öncelik çalışanlarımızın güvenliği ve ürünlerimizin kalitesidir. Üretim sistemimizin temeli olan yalın yönetim, ürünleri optimum zaman ve kalitede üretmemizi ve teslim etmemizi sağlar.

Sizin için ne yapabiliriz?

Mevcut ve gelecekteki soğutma temelli ihtiyaçlarınızda iddalı bir çözüm ortağı olmaya hazırız. Çevreci soğutucu gazlardan CO2 soğutma sistemlerinden küçük soğutma ihtiyaçlı çözümlere kadar geniş yelpazeli soğutma önerilerini, tecrübe ile harmanlanmış mühendislik bilgileri ile sunuyoruz. Enerjinin çok önemli olduğu bu dönemlerde mevcut sisteminizdeki iyileştirmelerle enerji tüketimlerinizi minimize edebiliriz. Soğutma temelli birçok sorununuza mühendislik yaklaşımları için bizimle irtibat kurun.

Teknik Destek

Taleplerin doğru analizi ile doğru soğutma ünitesi dizaynı yapılabilir. Tüm dizaynlarda enerji verimliği ön plandadır. Refcon tarafından geliştirilen soğutma yazılımları ile hızlı teknik doküman ve teknik destek için bizimler irtibat sağlayın.